piątek, 16 kwietnia 2010

Krakowskie Przedmieście, kolejka do Pałacu Prezydenckiego, Warszawa
16.04.2010. g. 01.00 - 04.00.

Grupka pięciu osób siedząca na składanych krzesełkach, mężczyźni w wieku od 25 do 60 lat.
– Jak kurwa, Jarek nie wygra wyborów to Polska, kurwa będzie się smażyć w piekle!
- Racja, kurwa! W tym bagnie tylko on może coś dobrego zrobić dla Polski!
- Teraz zobaczycie, po tej sytuacji Tusk i jego banda dostanie w wyborach po mordzie. Będziemy rządzić!
- Będziemy!
- Ale mówię wam, kurwa, Jarek musi wygrać wybory! Teraz są okoliczności!Stoję, palę, obserwuję. Myślę jak podejść do tematu. Aparat przypięty do statywu ale nagle temat podchodzi sam. Zawarczał:
- A ty co, z TVN kurwa na pewno!
Nie zdążyłem nic odpowiedzieć, spluną i odszedł.
Myślę: Widok aparatu od razu myśli tego człowieka skierował na wydeptaną przez jego autorytety ścieżkę skojarzeń. Każdemu kto ma aparat fotograficzny mówi to samo? Czy ten starszy człowiek jest patriotą?

3 komentarze:

U pisze...

Mnie też czasami boli stereotypowość myślenia niektórych ludzi. Miałam raz podobną sytuację, też okolicznościami była śmierć. Wkurzyłam się i wyraźnie wytłumaczyłam gostkowi, że tak samo jak i on wykonuję swoją pracę. Przeprosił i odszedł. Myślę, że to wynika po prostu z niewiedzy - jest co zmieniać i to do fotografów należy ta robota.

pjolo pisze...

50% naszego społeczeństwa to ludzie tej mentalnosci. Paranoja narodowa. Fotografowie i dziennikarze maja swoja prace, na pewno nie edukacje frustratow na ulicach.

fot.AP pisze...

byłem tam kilka godzin i przyłożyłem ucho do wielu ust - nastroje są politycznie zaangażowanie. O tej właściwości kolejki się nie mówi.