sobota, 14 marca 2009

Manifest


Do ludu pracującego Polski, stolicy i okolicy!
Proletariusze - Artyści !
Towarzysze!

Nasi krytykanci od siedmiu boleści powiadają, że czas fotografii się kończy, ale to jest nie prawda! Nie prawda dlatego, że nie można kończyć czegoś, co nie istniało, co nigdy nie nabrało rozpędu!

My Towarzysze nie będziemy się zajmować żadnym kryzysem, bo żadnego kryzysu nie ma.
Kryzysu nie ma i nigdy go nie było! Trudny przeciwnik przed nami do pokonania. Nie widać go zbyt dobrze, ale ciągle słyszalna jest jego krytyka, która oparta jest tylko i wyłącznie na widzimisię i wieczne niezadowolenie z ich strony zatacza coraz szersze kręgi. Walka słowna nie ma sensu. Bo na nasze merytoryczne argumenty oni będą wymyślać wciąż nowe teorie, tylko po to, aby nie dać się dopaść. My możemy robić to, co robimy jeszcze lepiej i nasza siła jest w efektach i sukcesach. Nie będziemy dawać się omotać bzdurnemu bełkotowi klasie wszystko-wiedzącej. Dziś my dźwigamy brzemię wydumanego kryzysu w fotografii który ten kryzys wymyślili oni! My mówimy - kryzysu nie ma a oni jest!
Dysydenci, kłamcy i zdrajcy!

My Towarzysze, klasa pracująca musimy każdy na swoim posterunku wytrwale pracować. Teraz cała władza w nasze ręce! Pierś nasza dziś jest pełna sił które pozwalają optymistycznie patrzeć naprzód!

Towarzysze! Daje wam me, obywatelskie słowo. Przed fotografią wielkie czasy.
Do boju!

4 komentarze:

pjolo pisze...

Proletariusze, łaczcie sie !!!

Alexander Stawinski pisze...

Well said Aleksander! I will be in touch soon. Take care!

fot.AP pisze...

Proletariusze twórcy łączcie się. Nie wolno się dać omamić!

Aga Pe pisze...

dla wspólnego, najwspólniejszego dobra
może jakiś planik 6-letni? ;-)